I en lavendelåker fick bruden dansa fritt i vackra klänningar från Maggie Sottero og Nicole Spose. Lavendeltonerna från åkern blev förstärkta med nyanser av puderrosa, creme, glitter och guld för att balansera upp bilderna och skapa en känsla av lyx.
Dukningen kombinerar gröna växter, ljus lavendel och fick en modern och stilren look med guldfärgade geometriska ljushållare, vaser och bestick. Klänningarna i fotoserien har intrikata spetsdetaljer, fantastiska ryggar och läckra dekorationer. Med blommönster, fladdrande chiffon och spaghettiband är de helt i stil med den bohemiska trenden som fortfarande frodas.
Runt et vintage timmerbord lades mjuka pälsfiltar och metallisk dekorerade ottomaner och kuddar på för att skapa en avslappnat men ändå superelegant känsla. Et hett dekortips som du också kan skapa själva är den vackert dekorerade koskallen på bilderna. Stylisterna hittade skallen på en bruktbutikk och sprayade den vit och guldig och dekorerade därefter med spets, pärlor och liknande.
Tillsammans med Adorn hoppas vi att du blir inspirerad av den här vackra fotoserien och kanske får du även idéer till att forma den store dagen efter din alldeles egna stil!
Fotoserien är producerad av:
Styling: Adorn Invitations
Fotograf: Sephory Photography
Mat: Mary Eats Cake
Invitationer: Bweddinginvinvitations
Huvudsmycke och övriga smycken: Loveonjewellery
Klänningar: Raffaele Ciuca
Blommor: Babylon Flowers